Centrum Technické podpory 24. 06. 2018 
Hlavní strana » Databáze znalostí » avast! 5 - Diagnostika systému při zamrzání nebo padání do modré obrazovky (BSOD)
 avast! 5 - Diagnostika systému při zamrzání nebo padání do modré obrazovky (BSOD)
Řešení HTML Generator Sample Page

 


Jak postupovat pokud po instalaci avast! 5.x systém zamrzá nebo padá do modré obrazovky (BSOD)?

Některé programy nebo služby běžící na počítači mohou výjimečně vykazovat konfliktní chování s avast! 5.x a počítač poté začne zamrzat nebo padat do modré obrazovky (BSOD). Jedná se o dodatečně instalované programy, jež se spouští nejen ručně, ale i automaticky po spuštění jako služby běžící na pozadí. Před kontaktováním technické podpory avast! tedy nejprve prostřednictvím nástroje 'Konfigurace systému' vyzkoušejte provést tzv. 'Výběrové spuštění' Windows s povolenými službami pro avast! 5.xVýběrové spuštění je stejně jakoDiagnostické spuštění čistým startem systému, kdy je také zakázáno automatické spouštění veškerých programů a služeb jež nejsou původní součásti Windows, avšak lze zde navolit výjimky, kterých programů a služeb se takové omezení nebude týkat a jejich automatické spouštění tak nechat povoleno. Postup takového spuštění je následující:

 1. Restartujte Windows do 'Nouzového režimu' dle instrukcí na webových stránkách společnosti Microsoft:

  Windows 7 | Windows Vista | Windows XP | Windows 2000

  Obrázek I.
 2. Ve Windows spuštěných do 'Nouzového režimu' otevřete nástroj Konfigurace systému zadáním příkazu 'msconfig ' například přesPříkazový řádek - tj. ve Windows otevřete nabídku 'Start', kde vyberte podnabídku 'Všechny programy' popř. 'Programy', poté 'Příslušenství', a zde klikněte na 'Příkazový řádek'. Zobrazí se okno, kam napište příkaz 'msconfig ' a poté stiskněte klávesu Enter.
  Obrázek II

  Poznámka:
  Nástroj Konfigurace systému není k dispozici na Windows 2000, lze jej však dohledat a stáhnout na Internetu popř. si stačí zkopírovat soubor msconfig.exe z Windows XP, kde se nachází v následující složce:

  C:\Windows\PCHealth\HelpCtr\Binaries\ 
   
 3. Na záložce 'Obecné' vyberte 'Diagnostické spuštění'.
  Obrázek III.
 4. Poté ze seznamu na záložce 'Služby' zaškrtněte políčka u všech položek s pojmenování 'avast! ...', a veškeré ostatní nechte prázdné.
  Obrázek IV.
  (příklad pro avast! Internet Security 5.x)
 5. Vraťte se zpět na záložku 'Obecné', kde by nyní mělo být zvoleno 'Výběrové spuštění', jelikož u služeb avast! bylo spuštění povoleno. Jakmile poté budete vyzvání k restartu počítače, klikněte na tlačítko 'OK'.
  Obrázek V.

Pokud se problém již neprojeví, dochází jednoznačně ke konfliktu s nějakým jiným programem nebo službou běžící na pozadí. :Detaily článku
ID článku: 67
Vytvořeno: 06.12.2012 01:42

 Přihlásit Zapomenuté heslo 
Email:
Heslo:
Zapamatovat přihlášení:
 
Nemáte ještě vytvořen účet? Zaregistrujte se.
 Hledat
 Možnosti článku
ALWIL Trade, spol. s r.o.